Kaip sumažinti stresą darbe? 

Darbuotojų patiriamas stresas – bene kiekvienos organizacijos problema, kurią dar labiau paaštrino Ukrainoje pradėtas karas. Kiekvienas žmogus su jausmais tvarkosi sau priimtiniausiu būdu, tačiau darbe praleidžiame didelę savo laiko dalį, todėl vadovai vaidina svarbų vaidmenį – jie taip pat turėtų ir gali prisidėti prie problemos sprendimo. 

Teigiamos žinutės. Žodžiai, kuriuos renkamės kalbėdami, stipriai prisideda prie darbo aplinkos kūrimo. Pozityvūs žodžiai kuria jaukesnę aplinką ir laimingesnius darbuotojus, todėl rinkitės teigiamas žinutes – būkite asmeniški, padrąsinantys ir įgalinantys kitus. Kalbėkite aiškiai.

Lankstus darbo grafikas. Viena pagrindinių streso darbe priežasčių yra asmeninio gyvenimo ir darbo balansas, o galimybė patiems organizuoti savo darbo grafiką padeda laiką derinti prie ritmo namuose ir šį stresorių sumažinti. 

Vaikščiokite gryname ore. Kasdienis pasivaikščiojimas su komanda leis padaryti pertrauką ir pabūti gryname ore, išvalyti mintis – skirkite jiems laiko. Kartu tai puiki mankšta, o sveikesni kūnai lemia ir sklandesnes mintis. Taip pat galite organizuoti pertraukas, skirtas mankštoms.

Skirkite laiko atsipalaiduoti. Tai gali būti grupinė joga su instruktoriumi, meditacija ar spalvinimo knyga suaugusiems, pasikvieskite svečių. Jei viena diena per savaitę bus skirta tokioms praktikoms, ne tik laikas jas atliekant, bet ir laukimas prisidės prie streso mažinimo.

Atsijunkite. Dar vienas itin reikšmingas streso sukėlėjas – skaitmeniniai komunikacijos kanalai, blaškantys dėmesį. Ypatingai šiuo metu sunkiai galime atitrūkti nuo nesiliaujančių naujienų, todėl pasiūlykite darbuotojams bent kartą per savaitę kelioms valandoms atsijungti nuo elektroninio pašto, susirašinėjimo programėlių, nutildyti savo telefonus ir skirti laiko ramiam darbui. 

Diena su gyvūnais. Žmonės myli savo augintinius ir jie yra puikūs pagalbininkai, siekiant įveikti stresą. Leiskite darbuotojams dienai savo augintinius atsinešti į darbą arba pasidomėkite gyvūnų terapijos galimybėmis jūsų mieste.

Savanoriaukite. Neleiskite darbuotojams užstrigti savuose pasauliuose ir skatinkite jų bendruomeniškumą. Prisijunkite prie vykstančių savanorystės akcijų arba inicijuokite savo – pagalba kitiems gali praplėsti jūsų akiratį ir kovoti su stresu ir nesijausti bejėgiu. 

Interjeras. Darbuotojų stresą lemia ir biuro interjeras, todėl geriau rinktis šviesias, natūralios šviesos pripildytas erdves. Taip pat galite pasiūlyti žmonėms patiems dekoruoti savo darbo vietą, nes asmeninėje erdvėje dirbti maloniau.